با حضور مسئولان؛ مرکز کارآفرینی و تعاون دانشگاه آزاد اسلامی سمنان افتتاح شد

نسخه مناسب چاپ

مرکز کارآفرینی و تعاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با هدف شناسایی ایده‌های کارآفرینان در راستای حل مشکلات جامعه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، در تفاهم‌نامه‌ای که بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی سمنان منعقد شد، ظهر امروز مرکز کارآفرینی و تعاون با هدف شناسایی ایده‌های کارآفرینان در راستای حل مشکلات جامعه افتتاح شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در آیین افتتاحیه این دفتر که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار شد، اظهار کرد: رسالت دانشگاه‌ها تغییر وضعیت دانش‌آموز به مهارت‌پذیر و حرکت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه کارآفرین است.

 عبدالله خالصی‌دوست با اعلام این خبر که مرکز کارآفرینی و ایده‌پردازی و تجاری‌سازی این واحد دانشگاهی نخستین مرکز تحقیقات کارآفرینی در کشور است با دعوت از سازمان‌های مختلف برای حمایت از این مرکز خاطرنشان کرد: از دغدغه‌های جامعه امروز حمایت از فعالیت‌های داخلی است و شرط تداوم این فعالیت‌ها خلاقیت و ایده پردازی است.

وی افزود: رسالت ذاتی دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر آموزش و پژوهش حل مشکلات جامعه و صنعت است.

خالصی‌دوست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دهه اخیر در زمینه کارآفرینی گام‌های مهمی را برداشته ابراز امیدواری کرد که نتایج هدفمند کردن فعالیت‌های پژوهشی در مراکز تحقیقاتی به نفع مردم و جامعه باشد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان  با تأکید بر اینکه باید دیوارهای دانشگاه برداشته شود و با اتکا به جوانان و مردم خودمان راه‌های عبور از تحریم‌ها را شناسایی کنیم، تصریح کرد: امروز در جامعه مهارت‌آموزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و درعین‌حال تحقیقات باید کاربردی شده و دانشگاه و صنعت برای یاری جامعه به سمت همدیگر حرکت کنند.

مدیرکل اداره تعاون و کار و امور اجتماعی سمنان نیز در این جلسه  از تفکر و اندیشه‌ای که در دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاه کارآفرین جاری شده است، قدردانی کرد و یکی از مشکلات جدی کشور و استان سمنان اشتغال فارغ‌التحصیلان دانست. 

اسماعیل غنیان نداشتن مهارت کافی در رشته دانشگاهی فارغ‌التحصیلان و نبود شناخت به نیاز بازار کار در رشته‌ای که فراگرفته‌اند از مشکلات فارغ‌التحصیلان جوان است.

وی افتتاح مرکز کارآفرینی و تعاون را کمکی برای پایین آوردن هزینه اشتغال دانست و گفت: افتتاح این مراکز و این اقدامات نشان از این است که دانشگاه آزاد اسلامی به محصولی که تولید می‌کند توجه کرده است و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از فارغ‌التحصیلانش، توانمندسازی و کسب ثروت برای جامعه را به دنبال دارد.

غنیان مهم‌ترین آسیب اجتماعی حال حاضر مهاجرت نیروی کار دانست و افزود: در این مرکز عنوان‌های پژوهشی به‌عنوان چالش‌های جامعه و استان مطرح شده و تصویب رسیده و از طرح‌ها و پایان‌نامه‌هایی که در راستای حل این معضلات باشد حمایت می‌کنیم. 

مدیرعامل برق منطقه‌ای سمنان نیز در این جلسه ارتباط صنعت با دانشگاه راهگشای مشکلات پیش روی دانست و افزود: تحریم‌ها و آثار آن بر کشور مشهود است و ما باید محصولات استراتژیک را شناسایی و با همکاری دانشگاه‌ها به سمت ساختن  این محصولات قطع وابستگی به خارج کشور باشیم. 

در این جلسه از کمک‌های علی‌اکبر صباغ در اهدای تجهیزات کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و همکاری‌های اسماعیل غنیان با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

فارسی
تگ: 
Share