حجت‌الاسلام اکرمی تأکید کرد؛ صبر بر مصائب و زمینه‌سازی برای پیشگیری از حوادث تلخ

نسخه مناسب چاپ

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان سمنان بر صبر بر مصائب و زمینه‌سازی برای پیشگیری از حوادث تلخ تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، مراسم دعا برای شفای مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و ترحیم جان‌باختگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان ظهر امروز برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیداحمد اکرمی که سخنران این مراسم بود به استناد روایتی از پیامبر نور و رحمت حضرت محمد(ص) گفت: پيش از آنكه پنج چيز به انسان روى آورد، باید آنها را غنيمت شمرد که عبارت است از «جوانى پيش از پيرى»، «تندرستى پيش از بيمارى»، «توانگرى پيش از پريشانى»، «فراغت پيش از گرفتارى» و «زندگى پيش از مرگ».

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: یکی از نعمات الهی که شامل همه انسان‌ها می‌شود، نعمت عمر است. دانشجویان عزیزی که در این حادثه به رحمت خدا رفتند هیچ‌گاه باور نمی‌کردند که به این سرعت و ناگهانی نعمت عمر را از دست دهند و این برای همه ما هشدار و تذکری است که قدر نعمت عمر و حیات را بدانیم و از نعمت عمر بهتر و هوشمندانه‌تر استفاده کنیم.

اکرمی با طرح این سؤال که وظیفه ما در چنین حوادث و مصائبی که در اطراف ما و یا گاهی برای خود ما رخ می‌دهد، چیست؟ تصریح کرد: امیرمومنان حضرت علی(ع) در کلامی نورانی در مورد بلاها و مصیبت‌ها و حوادث می‌فرمایند: «اگر بلا چاره دارد، کوتاهي نکن. اگر راه دارد دنبالش برو. همه تلاش‌ات را بکن که پيش نيايد، اما اگر چاره ندارد فرياد نکن، جزع نکن، ناراحتي نکن، خودت را به هم نريز».

مدرس حوزه و دانشگاه به اقسام حوادثی که در اطراف و زندگی ما رخ می‌دهند، پرداخت و گفت: حوادث دو نوع‌اند، «حوادث چاره‌پذیر» و «حوادث چاره‌ناپذیر». حوادثی مانند حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، برای حادثه‌دیدگان و بازماندگان حوادث چاره‌ناپذیرند؛ بنابراین باید بر این مصائب صبر کرد و از طرف دیگر باید جلوی زمینه‌های بروز چنین پیشامدهای تلخ را گرفت تا شاهد چنین مصائبی نباشیم.

در این مراسم که پس از اقامه فریضه نماز ظهر و عصر امروز با حضور اعضای هیأت رئیسه، استادان، دانشجویان  و کارکنان در مسجد فاطمه الزهرا(س) واحد سمنان برگزار شد، شرکت‌کنندگان با تلاوت آیاتی از قرآن مجید، ضمن طلب آمرزش برای جان‌باختگان، به درگاه خداوند متعال دست به دعا برداشته و شفای عاجل را برای مصدومان حادثه مسألت کردند.

فارسی
تگ: 
Share