خالصی‌دوست خبر داد: کویر؛ مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در طرح پایش

نسخه مناسب چاپ

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: این دانشگاه در موضوع کویر به‌عنوان محور شناخته شده و مأموریت اصلی آن در طرح پایش است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، عبدالله خالصی‌دوست صبح امروز در جلسه سیاست‌گذاری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان اظهار کرد: دانشگاه آزاد به‌ عنوان یک شبکه گسترده در سراسر کشور از لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات، تشکیلات و امکاناتی که دارد در خدمت آحاد جامعه قرار دارد.

وی افزود: اعتقاد مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که تجهیزات و منابع انسانی در اختیار دانشگاه، متعلق به مردم است و باید در خدمت مجموعه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با یادآوری تشکیل قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی و مشارکت در حل مشکلات هم‌وطنان در حوادث اخیر از جمله حادثه سیل در استان‌های شمالی و جنوبی و مشارکت در طرح ملی کنترل فشار خون تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی درباره مسائل اجتماعی کشور احساس وظیفه می‌کند. این تشکیلات متعلق به مردم است و باید در خدمت مردم و نظام باشد.

خالصی‌دوست با تأکید بر اینکه هدف ما انتفاعی نیست، خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با تأمین هزینه‌ها، مشکلات جامعه را حل و مسیر را برای توسعه هموار کنیم. بر همین اساس در سال‌های گذشته دانشگاه آزاد اسلامی به‌دلیل چابکی ساختاری، توانسته متناسب با نیاز جامعه حرکت کند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه اساس کار در طرح پایش هدفمندسازی پژوهش و شناسایی و ارائه راه حل برای معضلات کشور بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در موضوع کویر به‌عنوان محور شناخته شده و به کمک امکانات دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به بررسی موضوعات مرتبط با پدیده کویر در مباحث صنعتی، تجاری، اقتصادی، گردشگری، انرژی، فرهنگی و اجتماعی می‌پردازد. در حقیقت مأموریت اصلی دانشگاه در طرح پایش، کویر است.

وی با اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی اعم از ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی تصریح کرد: این دانشگاه آمادگی دارد با شناسایی مشکلات سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی چالش‌ها را تبدیل به مسئله کرده و با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و بسیج امکانات خود در سراسر کشور، راه حل برون‌رفت از مشکلات و رفع موانع را ارائه کند.

در ادامه این جلسه محمد علی‌اکبری رئیس دبیرخانه پایش دانشگاه آزاد اسلامی و عبدالله حسنی جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان در سخنان کوتاهی به ارائه نظر خود در چارچوب طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته و بر اجرای دقیق این طرح بر اساس نیازهای جامعه تأکید کردند.

 
فارسی
تگ: 
Share