در رشته پرستاری و مامایی؛ ۴۰ دانشجوی دانشگاه آزاد سمنان دانش‌آموختگی خود را جشن گرفتند

نسخه مناسب چاپ

۴۰ دانش‌آموخته رشته‌های پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در سالروز ازدواج حضرت رسول(ص) با حضرت خدیجه(س) فارغ‌التحصیلی خود را جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سمنان، معاون دانشجویی و فرهنگی واحد سمنان صبح امروز در آیین جشن فارغ‌التحصیلی ۴۰ دانش‌آموخته رشته‌های پرستاری و مامایی این دانشگاه  با گرامیداشت سالروز ازدواج پرخیر و برکت پیامبر  گرامی اسلام(ص) و حضرت خدیجه (س) به ثمر نشستن تلاش‌های شبانه‌روزی دانشجویان و مهیاشدن برای ورود به عرصه خدمات بهداشتی کشور را تبریک گفت.

 محمد روحانی‌مقدم به تبیین جایگاه والای پدر و مادر و معلمان و استادان در شکل‌گیری شخصیت فردی و علمی افراد پرداخت و به استناد حدیث مولای متقیان حضرت علی(ع) که می‌فرماید: من علّمنی حرفاً فقد صیّرنی عبداً تصریح کرد: فرآیند طولانی و مشقت‌بار آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت به‌قدری بزرگ و ارزشمند است که باید بر دستان پدران، مادران و استادان بوسه زد.

وی با اشاره به اینکه امروز دانش‌آموختگان با دست‌یابی به مرحله‌ای از دانش شروع جدیدی را تجربه می‌کنند، خاطرنشان کرد: این علم زمانی ارزش دارد که عملی شود و در خدمت بشریت قرارگرفته و با اخلاق و معنویت عجین شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد سمنان با برشمردن اصول اخلاق حرفه‌ای در کار تأکید کرد: رفتار محرمانه با بیمار، غلبه شفابخشی بر مال‌اندوزی، ایثار  ازخودگذشتگی در درمان، پرهیز از شتاب‌زدگی، نجابت و پاکی، تواضع و فروتنی و عمل به سوگندنامه ازجمله اصولی است باید در این حرفه سرلوحه کار قرار گیرد.

سخنرانی افشین همتی رئیس سازمان نظام پزشکی استان سمنان، پخش کلیپ، اجرای برنامه‌های هنری و نمایشی، اهداء تندیس از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

 

 
فارسی
تگ: 
Share