در صورت تأیید نهایی؛ دانشگاه آزاد متولی هدایت اولویت‌های پژوهشی کمیته امداد می‌‌شود

نسخه مناسب چاپ

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد سمنان گفت: در صورت تأیید دکتر طهرانچی این دانشگاه متولی هدایت نیازها و اولویت‌های پژوهشی کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سمنان ، نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی استان سمنان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با هدف اشتغال پایدار برای قشر بی‌بضاعت و کم‌درآمد این استان با حضور سیدمرتضی حسینی مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)، مسئولان استانی این نهاد و مدیران و اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهیبرگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با بیان اینکه این جلسه به میزبانی واحد سمنان برگزار شد به خبرنگار آنا گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) به این نتیجه رسیده است که برای کمک به قشر بی‌بضاعت و کم‌درآمد استان پرداخت وجه نقد به شیوه فعلی مناسب و کارگشا نیست و باید به فکر ایجاد اشتغال پایدار بود.

علی جهان با تأکید بر اینکه تاکنون جلسات متعددی با محور ایجاد اشتغال دانش‌بنیان در مناطق محروم، روستایی و مناطق بیابانی استان سمنان بین کمیته امداد و این دانشگاه برگزار شده است، افزود: با مشخص‌شدن زمینه‌های پژوهشی و مطالعاتی با محور ۷۹ موضوع توسط کمیته امداد امام خمینی، واحد سمنان این فرصت را دارد که بر اساس طرح پایش در قالب سه محور برگزاری نشست‌های علمی استانی، گزارش‌ها و طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه، رساله و کتاب موضوعات را مورد پیگیری قرار دهد.

وی تأکید کرد: به پیشنهاد مدیرکل پژوهشی کمیته امداد امام خمینی(ره) در صورت تأیید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سمنان متولی هدایت نیازها و اولویت‌های پژوهشی کمیته امداد امام خمینی(ره) در سطح کشور خواهد شد.

جهان با اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح‌های محرومیت‌زدایی از جامعه به‌ویژه در استان سمنان با دعوت از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی برای همکاری در طرح‌های پژوهشی مبتنی بر ماهیت آن سازمان‌ها تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان تلاش می‌کند با توجه به زمینه‌ها و امکانات شایسته و درخور توجه تحقیقاتی موجود، مطالعات اعضای هیئت علمی و دانشجویان را به سمت نیازهای جامعه سوق داده تا بر اساس رسالت‌های اجتماعی خود، سهمی در گره‌گشایی از مشکلات و محرومیت‌ها داشته باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان وجود دو مرکز تحقیقات گردشگری و کارآفرینی در مرکز استان را ازجمله ظرفیت‌های ویژه و قابلیت‌های قابل‌توجه علمی واحد سمنان دانست.

فارسی
تگ: 
Share