در نخستین روز از برگزاری امتحانات پایان‌ترم: استقبال دانشجویان واحد سمنان از برگزاری امتحانات مجازی.

نسخه مناسب چاپ

نوبت صبح نخستین روز امتحانات پایان نیم سال دوم 99-98دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با همکاری استادان و استقبال دانشجویان با کمترین مشکل به‌صورت مجازی برگزار شد.

دکتر نادر رهبر معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در حاشیه برگزاری امتحانات این واحد دانشگاهی درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم 99-98 اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام ‌شده با ستاد مدیریت کرونای استان سمنان، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و استانداری سمنان و بنا بر تصمیم شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و در راستای رفع دغدغه‌های بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا و به‌منظور حفظ سلامت استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در تمام مقاطع تحصیلی در بستر مجازی و به‌صورت غیرحضوری در حال برگزاری است.

رهبر با بیان اینکه نوبت صبح نخستین روز امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با همکاری استادان و استقبال دانشجویان با کمترین مشکل به‌صورت مجازی برگزار شد افزود: در این نوبت برای بیش از 500 نفر در 32 درس مجازی امتحان برگزار شد که بیش از 95 درصد از دانشجویان در این شیوه امتحانات شرکت کردند.

وی در مورد رفع دغدغه‌های دانشجویانی که از امکانات لازم برای حضور در امتحانات مجازی برخوردار نیستند گفت: از ویژگی‌های بارز این واحد دانشگاهی در برگزاری امتحانات این است که با برنامه‌ریزی و همت کارکنان و عوامل اجرایی، هر یک از دانشجویان که به هر دلیل امکان شرکت در امتحانات مجازی را ندارد می‌تواند با حضور در واحد سمنان نسبت به شرکت در جلسات حضوری اقدام و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی امتحان دهد.

معاون آموزشی واحد سمنان افزود: بر این اساس در نخستین روز از برگزاری امتحانات واحد سمنان میزبان تعداد 30نفر از دانشجویانی بودیم که به دلایل مختلف امکان شرکت در جلسات مجازی را نداشته و به‌صورت حضوری در جلسه امتحان شرکت کردند.

وی با اشاره به زمان‌بندی برگزاری امتحانات واحد سمنان گفت: تمامی امتحانات پایه، تخصصی، عمومی و معارف گروه‌های غیرپزشکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سمنان از روز شنبه مورخ 31 خرداد تا 23تیر به مدت ۴ هفته به‌صورت حضوری طبق برنامه زمان‌بندی مندرج در کارت‌های ورود به جلسه در ۴ نوبت روزانه به ترتیب ساعت ۸، ۱1، ۱۴، ۱۷ برگزار می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: دانشجویان سایر واحدهای دانشگاهی کشورکه امتحاناتشان به‌صورت حضوری برگزار می‌شود و در سامانه طرح تعاون واحد سمنان را برای آزمون انتخاب نموده‌اند می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه و طبق برنامه امتحانی خود در جلسه امتحان حضوری این دانشگاه شرکت کنند.

رهبر با یادآوری بسیج امکانات و نیروهای واحد سمنان برای برگزاری هر چه‌بهتر این دوره از امتحانات، به پاسخگویی 24 ساعته به سوالات و ابهامات دانشجویان عزیز در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: آی‌دی‌های ارتباطی روابط عمومی واحد سمنان و شماره تماس‌های پشتیبانی فنی امتحانات مجازی که در کانال مجازی روشنا و پایگاه اطلاع‌رسانی این واحد دانشگاهی معرفی شده، آماده پاسخگویی به سوالات و رفع دغدغه‌های دانشجویان عزیز هستند.

فارسی
تگ: 
Share