رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان خبر داد؛ تشکیل کنسرسیوم علمی در استان سمنان/ سقف وام‌های دانشجویی افزایش می‌یابد

نسخه مناسب چاپ

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: کنسرسیوم فعالیت مشترک علمی به‌منظور جذب دانشجویان خارجی بین مراکز آموزش عالی در استان سمنان تشکیل می‌شود.

عبدالله خالصی‌دوست در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، درباره مصوبات و دستورکارهای جلسه اخیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در برنامه‌های امسال دانشگاه بحث شفافیت بودجه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه امکانات دانشگاه آزاد اسلامی امانت در دست مسئولان دانشگاه است و شفاف‌سازی مالی باعث می‌شود که ما بهتر عمل کنیم، گفت: با توجه به اینکه سال‌های گذشته روال بودجه‌بندی به این شکل نبود، امسال تطابق برنامه و بودجه در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان افزود: شکل جدید بودجه باعث می‌شود که منابع دانشگاه به سمت کارآمد‌سازی در موضوع‌های مختلف پژوهش و آموزش هدایت شود.

خالصی‌دوست یادآور شد: آن چیزی که برای ما تکلیف شده و حتماً باید بر روی آن کار کنیم، آموزش‌های کاربردی است و به غنی‌سازی آموزش عالی نیز باید بپردازیم.

وی خاطر‌نشان کرد: شنیده می‌شود که آموزش عالی به توسعه و گسترش نیازی ندارد که باید گفت بحث غنی‌سازی آموزش عالی برای ما مهم است؛ چراکه این دانشگاه مولود انقلاب اسلامی بوده و پشتوانه‌ای برای نظام آموزش عالی کشور است.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: مقرر شد برای جلسه‌های آینده  هیئت امنا،‌ نقشه راه و  سند توسعه دانشگاه بر مبنای محورهای توسعه استان آماده و ارائه شود.

خالصی‌دوست با بیان اینکه سمنان استان فرهیخته‌ای است به آنا گفت: یکی از محورهای توسعه سه‌گانه این استان محور آموزش عالی و گردشگری است؛ در هر دو حوزه موظف شدیم برنامه موجود در استان را بگیریم و آن بخش آموزش عالی را جدا کنیم و متناسب با آن برنامه، نقشه راه و سند توسعه دانشگاه آزاد اسلامی را تدوین کنیم  و به تصویت هیئت امنا برسانیم و بر مبنای آن پیش رویم.

وی اظهار کرد: افزایش سقف وام‌های دانشجویی از دیگر مصوبات این جلسه بود که یکی از سیاست‌های تشویقی برای جذب دانشجو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان افزود: قرار شد بین دانشگاه سمنان و دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای جذب دانشجویان خارجی کنسرسیومی شکل بگیرد؛ چراکه هر کدام از این دانشگاه‌ها امکاناتی دارند که می‌توانند در کنار یکدیگر هم‌افزایی خوبی در این راستا داشته باشند.

خالصی‌دوست با توجه به ایجاد هم‌افزایی در صورت شکل‌گیری کنسرسیوم یادآور شد: وقتی یک دانشجوی خارجی برای تحصیل وارد کشور شود غیر از اینکه خودش تحصیل می‌کند، ممکن است خانواده‌اش و یا فرزندش نیز به خدمات آموزشی نیاز داشته باشد که این دانشگاه آزاد اسلامی است که می‌تواند خدمات آموزشی در مقطع مدرسه ارائه کند.

وی با بیان اینکه به اشتراک گذاشتن امکانات، قدرت آموزشی را افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: گردشگری از دیگر محور‌های توسعه استان سمنان است که به همراه بخش نخست خود به خود خواهد آمد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بخش دیگری از مصوبات جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان را یادآور شد و به آنا گفت: تکمیل زنجیره تولید گیاهان دارویی استان سمنان از مصوبات جلسه بود که قرار شد در این حوزه نیز فعالیت داشته باشیم.

خالصی‌دوست اضافه کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان یکی از واحدهایی است که رشته دارو‌سازی دارد، قرار شد در این بخش فعالیت داشته باشد.

وی با بیان حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز تحقیقاتی و دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در حاشیه برگزاری جلسه هیئت امنا افزود: فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان رصد و پیشنهاد شد مجتمع پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان ایجاد شود. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: آغاز عملیات عمرانی فاز نخست آزمایشگاه تخصصی سازه بزرگ‌مقیاس از دیگر پروژه‌هایی بود که با حضور دکتر طهرانچی کلید زده شد که قطعاً این  آزمایشگاه بتن در فازهای بعدی می‌تواند خدماتی برای صنعت ساختمان داشته باشد و با توجه به مراکز تحقیقاتی انرژی و بتن که داریم، می‌توانیم در زمینه ایجاد ساختمان‌های ایمن نقش‌آفرین باشیم.

فارسی
تگ: 
Share