رئیس دانشگاه آزاد سمنان: سازماندهی امکانات دانشگاه آزاد برای توانمندسازی مهارت جوانان

نسخه مناسب چاپ

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: با توجه به اهمیت توانمندسازی جوانان، امکانات دانشگاه آزاد اسلامی هم در همین مسیر ساماندهی و سازماندهی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، عبدالله خالصی‌دوست روز گذشته در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای استان سمنان  با بیان اینکه در سمنان نسبت دانشجو به جمعیت یک به ۷ است، اظهار کرد: مردم فهمیم این استان برای آموزش عالی و آموزش در مجموع هزینه‌های زیادی را تحمل می‌کنند و آن را در اصول اولیه زندگی خود قرار می‌دهند.

وی با ذکر این نکته که دانشگاه آزاد اسلامی و به‌تبع آن مجموعه معاونت سما همیشه بر اساس نیاز جامعه فرایند خودش را اصلاح کرده و در هر زمان که لازم بوده متناسب با نیاز به کمک جامعه شتافته است، تصریح کرد: زمانی که در این جامعه بحث کنکور سدی بود دانشگاه آزاد اسلامی وارد این عرصه شد و مشکل کنکور را برای جوانان حل کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان  گفت: در زمانی بحث پژوهش مطرح بود که در آن زمان دانشگاه آزاد اسلامی وارد شد و توفیقات بسیار خوبی در حوزه‌های پژوهشی در سطح کشور ایجاد شد. اکنون هم دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس رسالت اجتماعی خود وارد مسائل و مشکلات جامعه شده و در حال حل آنها است.

خالصی‌دوست یکی از مشکلات جوانان امروز را در توانمندی‌های مهارتی دانست و افزود: توانمندسازی مهارتی بر عهده مجموعه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی است. با توجه به اهمیتی که این موضوع در سطح جامعه دارد امکانات دانشگاه آزاد اسلامی هم در همین مسیر ساماندهی و سازماندهی می‌شود تا مردم جامعه بتوانند از این امکانات به نحو شایسته استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه نیاز جامعه برای ما تکلیف ایجاد می‌کند و ما موظف و مکلف به پاسخگویی هستیم خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از طریق معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی در قالب مدارس و آموزشکده‌های سما خدماتی را در کل کشور ارائه می‌دهد که بر اساس رسالت اجتماعی خود در توانمندسازی نسل‌های آینده این مرزوبوم ورود پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان  با بیان اینکه حدود ۷۰۰ مدرسه سما در کل کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی اداره می‌شود و این بار بزرگی از دوش مجموعه آموزش‌وپرورش برمی‌دارد اظهار کرد: حدود ۵هزار کلاس و ۸۵ هزار دانش‌آموز در سطح کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی در حال آموزش هستند. متولیان آموزش‌وپرورش نیک می‌دانند این بار مهمی است و دانشگاه آزاد اسلامی بخش عمده‌ای از آموزش جامعه را بر عهده دارد بدون اینکه باری به دولت تحمیل کرده باشد.

خالصی‌دوست گفت: نکته مهم این است که ما رسالت خود را فراتر از آموزش می‌دانیم. انتظاری که مقام معظم رهبری دارد و در گام دوم انقلاب وظیفه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دانستند، بحث روحیه، نشاط و ایجاد شادابی و مسئولیت‌پذیری در نسل جوان است.

وی درباره سند تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش بیان کرد: این سند محور کار است و باعث می‌شود تا بتوانیم به وظیفه خود بیشتر آشنا شده و در راستای تحقق این سند به جامعه کمک کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: ما موظفیم همه امکانات دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان‌های وابسته که از مردم و برای مردم هستند را در اختیار مردم قرار دهیم. در این راستا تعامل بسیار خوبی بین آموزش‌وپرورش استان سمنان و مجموعه دانشگاه وجود دارد.

خالصی‌دوست با بیان اینکه این دانشگاه در سطح استان با دارا بودن سه آموزشکده سما و ۱۵ آموزشگاه و مدرسه در مقاطع مختلف در حال ارائه خدمت است ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءلله بتوانیم از این ظرفیت بالقوه دانشگاه در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداشته و بتوانیم در تربیت دانش‌آموزانی که در تراز انقلاب اسلامی باشند نقش خود را ایفا کنیم.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را مصداق بارز این حدیث رسول گرامی اسلام که می‌فرماید «زگهواره تا گور دانش بجوی» دانست و خاطرنشان کرد:  خدمات این دانشگاه از مهدکودک و پیش‌دبستانی شروع و تا مدرسه و دانشگاه در عالی‌ترین سطح تحصیلی دانشگاهی در مقطع دکترا ادامه دارد.

فارسی
تگ: 
Share