رئیس دانشگاه آزاد سمنان: ماماها بازوان سلامت عمومی جامعه هستند

نسخه مناسب چاپ

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: ماماها تأثیرات چشمگیری در حوزه آموزش پیشگیری و سلامت عمومی به زنان جامعه داشته‌اند و بازوان سلامت عمومی جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، عبدالله خالصی‌دوست صبح امروز به همراه چند تن از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به‌مناسبت روز جهانی ماما با حضور در مرکز بهداشتی درمانی تدین با استادان و دانشجویان رشته مامایی این واحد دانشگاهی دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با تأکید بر لزوم سلامت جسمی و روانی جامعه و کاهش نرخ درمان افراد بیان کرد: سلامت جامعه وابسته به سلامت افراد جامعه است و افراد جامعه از طریق زنان پا به عرصه دنیا می‌گذارند؛ لذا سلامت زنان یک جامعه بسیار حائز اهمیت است تا بتوانند نسل سالمی را به جامعه تحویل دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان افزود: بهداشت پیشگیری‌کننده بسیاری از مسائل و مشکلات جسمی و روانی است که در صورت رعایت آن می‌توان بسیاری از هزینه‌های جاری کشور را کاهش داد.

خالصی‌دوست به آموزش عمومی سلامت زنان خانه‌دار و شاغل اشاره کرد و با تأکید بر پیگیری آن به‌طور مستمر گفت: به‌جای اینکه در مباحث درمانی هزینه کنیم، بهتر است که در مسائل پیشگیری‌کننده وارد شویم و این بدون کمک ماماها در سطح گسترده کشوری میسر نیست. در این زمینه اقدامات بسیار مهمی در سطح کشور انجام گرفته که موجب کاهش مشکلات جسمی زنان در سطح جامعه شده است؛ اما لازمه این روند آموزش‌های به‌روز و تداوم آن است.

وی تأکید کرد: ماماها تأثیر چشمگیری در حوزه آموزش پیشگیری و سلامت عمومی به زنان جامعه انجام داده‌اند و این قشر بازوان بخش سلامت عمومی جامعه هستند.

فارسی
تگ: 
Share