مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان مطرح کرد؛ همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی برای هدایت اتباع به سمت رشته‌های مهارت‌محور.

نسخه مناسب چاپ

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ارتقای دانش علمی و تقویت مهارت‌های اجتماعی و فردی اتباع خارجی سهم بسزایی در عملیاتی‌شدن اهداف کلان این استانداری خواهد داشت.

نورعلی سماکوش در گفتگو با خبرنگار ما در سمنان اظهار کرد که با توجه به تعداد زیاد اتباع و مهاجرین خارجی مستعد در استان سمنان در تلاشیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، استعدادها شناسایی شوند و در مسیر رشد و شکوفایی قرار گیرند.

وی افزود: با ظرفیت قابل توجهی از دانش‌آموزانی مواجه هستیم که علاقه‌مند به آموزش بوده‌اند و چنانچه شرایط و تسهیلات لازم فراهم شود، بازدهی خوبی خواهند داشت.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان درباره میزان تأثیرگذاری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای دستیابی به اهداف مشخص شده بیان کرد: علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی به‌دلیل وجود امکانات شایسته و متنوع در مقاطع مختلف تحصیلی دسترسی کامل و آزادانه‌ای برای انتخاب رشته‌های مورد علاقه دارند و می‌توانند  با ارتقای دانش علمی و تقویت مهارت‌های اجتماعی و فردی خود در راستای عملیاتی شدن اهداف کلان اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان فعالیت کنند.

سماکوش به جایگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌واسطه‌ فعالیت‌هایی که در سال‌های کاری خود داشته است، می‌تواند با سایر دانشگاه‌های مطرح وارد رقابتی جدی شود.

وی با بیان اینکه اگر هدف دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً کسب سود می‌‌بود در همان بدو تأسیس شکست خورده و از ادامه فعالیت بازمی‌ماند، متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با این پشتوانه عظیم در شناسایی و پرورش استعدادهای داخلی و خارجی به ما کمک کند.

عبور دانشگاه آزاد اسلامی از مشکلات اقتصادی در شرایط کرونایی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان درباره برنامه‌های توانمندسازی اتباع خارجی عنوان کرد: یکی از اقدامات و سیاست‌های اصلی که اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی در نظر دارد، شناسایی، گزینش و حمایت از اتباع نخبه است، این گزینش که در زمینه‌های مختلف آموزشی، علمی،  فرهنگی، صنایع دستی، ورزشی و ... است، زمینه لازم را برای حمایت و پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای کشف نشده فراهم می‌‌کند.

سماکوش با اعلام آمادگی برای همکاری در برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک دانشگاه بین‌المللی تأکید کرد: چنانچه دانشگاه آزاد اسلامی برنامه مشخص و جامعی را برای پوشش و حمایت از اتباع و مهاجرین خارجی داشته باشد، بی‌شک از برنامه‌ها استقبال و حمایت خواهیم کرد.

وی درباره دیدگاه خود نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی به آنا گفت: در شرایط اقتصادی کشور سازمانی که توانسته با نظم و مدیریت منسجم به فعالیت خود ادامه دهد و با وجود کمبود منابع مالی مشکلات را پشت سر بگذارد، دانشگاه آزاد اسلامی است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان ادامه داد: این مقاومت و تداوم فعالیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی، یقیناً چشم‌انداز خواهد بود و موجب جذب علاقه‌مندان زیادی به این دانشگاه می‌شود.

به گزارش آنا، در نشست مشترکی که پیش‌ از این با حضور نورعلی غلامحسین سماکوش مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان و عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، معاونان و مدیران این دانشگاه با هدف بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های دوطرفه برگزار شد، ارتقای روابط این دو دستگاه اجرایی مورد تأکید قرار گرفت.

فارسی
تگ: 
Share