مدیرکل پدافند غیر عامل سمنان: پایان‌نامه‌های دانشجویی با رویکرد پدافند غیرعامل حمایت می‌شوند

نسخه مناسب چاپ

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: پایان‌نامه‌های تحقیقاتی دانشجویی با رویکرد پدافند غیرعامل توسط اداره كل پدافند غيرعامل استانداری حمایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، ایرج کارخایی ظهر امروز با حضور در جلسه کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در جمع مسئولان این واحد دانشگاهی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت و توانمندی علمی و پژوهشی مناسبی برای تأثیرگذاری و پیشبرد اهداف و برنامه‌های پدافند غیرعامل دارد.

وی گفت: تلاش می‌کنیم در این عرصه با کمک و ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل است، دست یابیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان خاطرنشان کرد: بی‌شک اهداف عالی پدافند غیرعامل در دانشگاه‌ها تحقق خواهد یافت.

کارخایی با یادآوری تهدیدات فرا‌روی نظام مقدس جمهوری اسلامی،  تغییر ماهیت این تهدیدها را بیان  و تصریح کرد: امروز تهدیدات در عرصه‌های مختلف چه به لحاظ شکلی و به لحاظ محتوایی تغییرات وسیعی یافته است.

وی پدافند غیرعامل را موضوعی تخصصی و دانش‌محور عنوان کرد و افزود: در تهدیدهای جدید از فناوری‌های نوین، تکنولوژی و دانش استفاده و با گذشت زمان به‌سرعت بر میزان و تنوع آنها افزوده می‌شود، برای رویارویی با این تهدیدها باید با بهره‌گیری از توان مراکز علمی و دانشگاهی قد علم کرده و مقابله کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مختلف کشور را بیان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت و توانمندی علمی و پژوهشی مناسبی برای تأثیرگذاری و پیشبرد اهداف و برنامه‌های پدافند غیرعامل دارد.

کارخایی اظهار کرد: برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی تخصصی و عمومی برای شناخت بیشتر مباحث مربوط به پدافند غیرعامل راهی مؤثر برای نهادینه کردن این بحث در جامعه است.

وی افزود: حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی با رویکرد پدافند غیرعامل و همچنین فعالیت‌های تحقیقاتی که در این عرصه باشد از اولویت‌های کاری حوزه پدافند غیرعامل محسوب می‌شود.

این مقام مسئول همکاری بیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری را خواستار شد و با طرح پیشنهاد تنظیم تفاهم‌نامه همکاری مشترک پیگیری امور بر اساس یک سند مشخص و برنامه‌مند اظهار کرد: زمینه مساعدی برای همکاری‌های مشترک در رابطه با آموزش، فرهنگ‌سازی و برنامه‌های تحقیقاتی وجود دارد.

به گزارش آنا، در این جلسه که با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، مدیران استانی پدافند غیرعامل و معاونان و مدیران اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در سالن جلسات ساختمان اداری این واحد دانشگاهی برگزار شد، شرکت‌کنندگان بر همکاری بیشتر این دو نهاد برای دستیابی به اهداف قابل‌قبول تأکید کردند.

فارسی
تگ: 
Share