منظری توکلی درسمنان تشریح کرد: سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مدارس سما

نسخه مناسب چاپ

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی سیاست‌های جدید در حوزه مدارس سما را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، علیرضا منظری‌توکلی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای استان سمنان با تأکید بر اینکه مبنای توسعه سمنان آموزش عالی است اظهار کرد: امروز مهم‌ترین بخش حتی در موضوع ثروت که ارزش اقتصادی هم دارد، ثروت دانش‌بنیان است.

وی مردم سمنان را به لحاظ توجه به ارزش‌ها سرآمد دانست و تصریح کرد: در یک استان این‌چنینی مقیم بودن، زندگی و خدمت کردن توفیق بزرگی بوده که خداوند مهم‌ترین بخش از نعمات خود یعنی همان تعلیم و تربیت را به شما عطا کرده است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اولویت‌های فرهنگی در سیاست‌های حوزه متبوع خود به اهمیت و حساسیت امر گزینش مدیران مدارس سما پرداخت و گفت: اعتقاد داریم در مجموعه ما اگر مدیر مدرسه درست و باتدبیر و پرتلاش باشد و بتواند انگیزه ایجاد کند همه چیز مدرسه درست می‌شود و برعکس اگر مدیر مدرسه برای اداره مدرسه توانایی نداشته باشد بهترین شرایط فیزیکی و تجهیزات هم فراهم شود آن مدرسه به سامان نخواهد رسید.

تأسیس مهدکودک و سرمایه‌گذاری در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی

منظری‌توکلی در رابطه با سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه سما مطرح کرد: حمایت‌های جدید صورت پذیرفته از قبیل امکان جذب و به‌کارگیری نیروهای جدید، بهره‌گیری از امکانات دانشگاه اعم از ساختمان‌ها و تجهیزات، عضویت در کمیسیون معاملات به‌منظور زمینه‌سازی برای برنامه‌های توسعه‌ای و ... سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه سما است.

وی افزود: برای ساختن نسل و تربیت فرهنگی باید از پیش‌دبستانی و مهدکودک آغاز کرد. ما در مأموریت‌های خود تأسیس مهدکودک را هم اضافه کردیم و توصیه بنده این است به‌جای سرمایه‌گذاری در متوسطه، در ابتدایی و پیش‌دبستانی سرمایه‌گذاری کنیم.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری دغدغه‌ها و توجه جدی مقام معظم رهبری به آموزش‌وپرورش و به‌تبع آن دستور دکتر ولایتی مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد در این عرصه قوی وارد شود، با انتقاد از برخی رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد که هنوز شرایط جدید را درک نکرده‌اند اظهار کرد: بر مبنای نظر دکتر ولایتی امروز مدرسه‌داری هم به لحاظ تربیتی، فرهنگی و آینده‌سازی و هم به لحاظ اقتصادی از دانشگاه‌داری به‌صرفه‌تر است.

منظری‌توکلی گفت: به نظر من سمنان در حوزه آموزش‌وپرورش به دلیل اینکه آموزش محور بوده بهترین وضعیت را در سطح کشور دارا است؛ ولی در سایر نقاط کشور آموزش‌وپرورش نیاز به کمک دارد.

بیشترین نظارت در اجرای دقیق سند تحول آموزش‌وپرورش خواهد بود

وی با بیان اینکه بنا به دستور دکتر ولایتی موظفیم سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را در مدارس سما پیاده کنیم تصریح کرد: دلیل اصلی که مقام معظم رهبری بر این سند تأکید دارند این است که سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش اگر در کل کشور پیاده شود آینده کشور را تأمین می‌کند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر عنایت و توجه و تأکید مقام معظم رهبری که تعهد دینی و اعتقادی برای ما می‌آورد به لحاظ سازمانی هم رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ما را مأمور کرده که این سند را اجرایی کنیم و از این پس بیشترین نظارت در این بخش بوده؛ چون از آن طرف دشمن به دنبال پیاده کردن سند ۲۰۳۰ است.

منظری‌توکلی تعامل سازمان آموزش‌وپرورش استان سمنان با دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در حوزه مدارس سما را بسیار مطلوب و در اوج تعامل و بی‌نظیر ارزیابی کرد و آگاهی کامل و پیگیری جدی رؤسای واحدهای دانشگاهی بر اساس سیاست‌های جدید را خواستار شد و تأکید کرد: سیاست دانشگاه بر اساس عقلانیت و استدلال منطقی پایه‌گذاری شده و همگان موظف به تبعیت از آن هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با وحدت و یکدلی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد بتوانیم از فرصت پیش رو نهایت بهره را برده و کارها را خوب پیش ببریم.

به گزارش آنا، تشکیل جلسه با رؤسای واحدهای استان سمنان، نشست مشترک با شورای فرهنگی و دانشجویی، بازدید از امکانات و ظرفیت‌های مجتمع آموزشی سمای سمنان و دو مدرسه خیّرساز از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه منظری توکلی به سمنان بود.

فارسی
تگ: 
Share