دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و کارآفرینی

معرفی

شما اینجا هستید

نسخه مناسب چاپ

 

اللهُمَّ احرُسنی بِحَراسَتِک وَاحفَظنی بِحِفظِک

 

مقدمه :

بی تردید از جمله بدیهی­ترین موضوعات در جهان هستی و حیات موجودات و جوامع بشری از ابتدای خلقت تا عصر حاضر مواردی چون امنیت ، حفاظت ، ایمنی و حراست بود . که همواره به اشکال گوناگون در طول تاریخ مطرح بوده است .

انسان همواره در طول حیات خود با انواع خطرات و آسیب­ها مواجه است و برای نجات خود و همنوعان خویش از راه­ها و روش­های مختلفی استفاده می نماید . سیستم­ها و مکانیسم­های دفاعی و ایمنی از شگفت­انگیزترین و اسرارآمیزترین مسائل در جهان هستی است که در میان ساده ترین تا پیچیده ترین موجودات به صورت ارادی و غیرارادی درمقابل انواع خطرات و تهدیدات عمل می نماید .

یکی از نیازهای ضروری انسان­ها و جوامع بشری درهمه اعصار بخصوص عصر حاضر امنیت و آرامش فردی و اجتماعی است .  بقاء و پایداری هر گروه اجتماعی و یا تشکیلات اداری و سازمان ها وابسته به امور حراستی است .

در این دانشگاه نیز تمام تلاش و همت اداره حراست بر این است که محیط امن توأم با آرامش روحی و روانی برای همگان فراهم سازد . تا همه بتوانند در سایه این آسودگی خاطر به کسب علم و دانش اندوزی بپردازند .

لازم به یادآروی است که  تحقق این هدف مستلزم مشارکت دلسوزانه و همگانی است . بنابراین همه ما باید در برقراری نظم و آرامش سهیم باشیم و نسبت به مسائل و اتفاقات پیرامون خود بی تفاوت نباشیم و در این امر خطیر همراه و همگام با اداره حراست دانشگاه باشیم .

 

تعریف و جایگاه حراست :

حراست در لغت به معنای پاسداری و مراقبت کردن است . و تنها واحد رسمی امنیتی است که بر اساس قوانین و دستورالعمل­های مربوطه در دانشگاه اقدام به فعالیت می نماید . بر همین اساس یکی از ارکان و حساس­ترین واحدهای سازمانی دانشگاه است .

 

 

 

 

ارتباط با دانشگاه

 

كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگذين عكس